BLOGbasen

Ying & Jing



Meget kunstnerisk

Mandag, 05. Juli 2010 Kl. 09:11
0 kommentarer | Send til en ven

Tags: hvidevarer whiteaway

Jeg havde besøg af min kusine som er en af de her kreative farvelade tosser, der mener kunst helst skal være noget som er udarbejdet i en eller anden form for heftig trance og gerne under påvirkning af stoffer. Man skal også helst være nøgen, rulle sig i farver og løbe panden mod et lærred.

Men dygtig er hun vel, hun kan noget med farver ihvertfald. Hun var på besøg med hendes mand. Som også er sådan en højkulturel kreativ tosse. Med hans Elton John briller, seler og cykelstyrsoverskæg. Men han er nu meget flink.

De var dog meget kritiske overfor mine nye pæne og hvide (hvilket nok var problemet) hvidevarer. Jeg havde lige fået dem leveret fra whiteaway.com. De mente de var for kedelige og spurgte om de ikke måtte male dem, give dem nogle farver og noget liv.
Jeg var ikke meget for det, for selvom jeg havde sparet en del ved at købe dem på nettet, så var de jo alligevel ikke gratis. Men de fik lov, mod at love at de ville købe nogle nye hvidevarer hos http://www.whiteaway.com/ hvis jeg ikke kunne lide det de lavede.


Rating



Endnu ingen stjerner

Log ind for at rate denne blog






ForrigeNæste


Kommentarer

Der er endnu ingen kommentarer.


Ny kommentar
Brugernavn

Adgangskode




Min profil
yiing Jing Yang (Offline)

Se min fulde profil
Besøgt 5777 gange siden 21.10.2009.
Funktioner
Bloggens forside
Gå til tilfældig blog
RSS (indlæg)
RSS (kommentarer)
BLOGbasen.dk forside
Seneste indlæg
Nytårsforsæt
Spanien
Dumt navn
http://www.sumopix.com/
Juleaften, kom så!
Gaver, ja tak!
Vejret
Smartt ide
Kom weekend
Billeder
Lejlighed
Oplader
Kender i det?
Ny oplader.
vrøvl...
© Copyright 2007-2010 BaseOne Media Inc | Tlf.: +45 70 10 90 20